Zapraszamy na VI Forum Ewangelizacyjne Archidiecezji Poznańskiej już 16.11.2019 w parafii pw. Matki Boskiej Bolesnej w Poznaniu
Forum skierowane jest do wszystkich osób świeckich oraz duchownych zaangażowanych we wspólnotach parafialnych, ewangelizacyjnych, ruchach, stowarzyszeniach i fundacjach.
Celem forum jest ukazanie jak ważnym elementem jest zaangażowanie we wspólnotach parafialnych.

36 inspirujących warsztatów w IV turach - 18 salach

I. 14:30-15:05, II. 15:15-15:50, III. 16:00-16:35, IV. 16:45-17:20

Parter. sala nr. 1 - godz. 14:30 -15:05 i godz. 15:15 - 15:50
1. Parafialna droga formowania dojrzałych chrześcijan - Ruch Światło Życie

Parter sala nr. 1 - godz. 16:00 - 16:35 i godz. 16:45 - 17:20
2. Katecheza dorosłych o relacjach nauka-religia - Sławomir Leciejewski

Parter sala nr. 2 - godz. 14:30 -15:05 i godz. 15:15 - 15:50
3. Szkoła Nowej Ewangelizacji - SNE św. Barnaby

Parter sala nr. 2 - godz. 16:00 - 16:35 i godz. 16:45 - 17:20
4. Parafialna Szkoła Nowej Ewangelizacji - SNE św. Barnaby

Parter sala nr. 3 - godz. 14:30 -15:05
5. Kurs Alpha dla dorosłych - Alpha Polska

Parter sala nr. 3 - godz. 15:15 - 15:50
6. Kurs Alpha dla młodzieży - Alpha Polska

Parter sala nr. 3 - godz. 16:00 - 16:35
7. Kursy małżeńskie- Kurs Przedmałżeński,Kurs Małżeński - Alpha Polska

Parter sala nr. 3 - godz. 16:45 - 17:20
8. Kurs dla Rodziców dzieci (0-10lat),Kurs dla Rodziców Nastolatków (11-18lat) - Alpha Polska

Parter sala nr. 4 - godz. 14:30 -15:05 i godz. 15:15 - 15:50
9. Niedziele Ewangelizacyjne w parafii Pro Publico

Parter sala nr. 4 - godz. 16:00 - 16:35 i godz. 16:45 - 17:20
10. Parafia w służbie ubogim - Fundacja Pro Publico

Parter sala nr. 5 - godz. 14:30 -15:05 i godz. 15:15 - 15:50
11. Modlitwa za kapłanów za przyczyną Matki Boskiej Kapłańskiej - Adrian Pakuła

Parter sala nr. 5 - godz. 16:00 - 16:35 i godz. 16:45 - 17:20
12. Przygotowanie parafian do osobistego oddania się Matce Bożej - Adrian Pakuła

Parter sala nr. 6 - godz. 14:30 -15:05 i godz. 15:15 - 15:50
13. Szkoła lektora i psałterzysty - dla dorosłych - ks. Adam Pickenhagen

Parter sala nr. 6 - godz. 16:00 - 16:35 i godz. 16:45 - 17:20
14. Parafialny Zespół Liturgiczny - Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca w Kicinie

Parter sala nr. 7 - godz. 14:30 -15:05 i godz. 15:15 - 15:50
15. Jak ewangelizować po domach - Wspólnota św. Jacka

Parter sala nr. 7 - godz. 16:00 - 16:35 i godz. 16:45 - 17:20
16. Dynamika dialogu i spotkania drugiego człowieka w ewangelizacji od drzwi do drzwi - Wspólnota Przymierze Miłosierdzia

I piętro sala nr. 11 - godz. 14:30 -15:05 i godz. 15:15 - 15:50
17. Polskie Forum Rodziców – Jak tworzyć lokalne kluby oraz media dla mamy i taty Elżbieta Lachman

I piętro sala nr. 11 - godz. 16:00 - 16:35 i godz. 16:45 - 17:20
18. Klub Mam z małymi dziećmi w parafii - Parafia pw. Jana XXIII w Komornikach

I piętro sala nr. 12 - godz. 14:30 -15:05 i godz. 15:15 - 15:50
19. Ruch Czystych Serc w parafii - s. Maria Kwiek

I piętro sala nr. 12 - godz. 16:00 - 16:35 i godz. 16:45 - 17:20
20. Przygotowanie rozważań Drogi Krzyżowej w oparciu o Pismo Święte - Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Jeshuah

I piętro sala nr. 13 - godz. 14:30 -15:05 i godz. 15:15 - 15:50
21. Koło Misyjne w parafii - wolontariat misyjny ks. Jan Markowski

I piętro sala nr. 13 - godz. 16:00 - 16:35 i godz. 16:45 - 17:20
22. Spotkania dla dzieci "Kredkami do nieba" - Parafia pw. św. Marcina i św. Wincentego M. w Skórzewie

I piętro sala nr. 14 - godz. 14:30 -15:05 i godz. 15:15 - 15:50
23. Czy wiara parafian wymaga odnowienia i czy jest to możliwe podczas Warsztatów Odnowy Wiary? - Wspólnota Galilea

I piętro sala nr. 14 - godz. 16:00 - 16:35 i godz. 16:45 - 17:20
24. Spotkanie w Kanie propozycją dla małżonków - Wspólnota Galilea

II piętro sala nr. 21 - godz. 14:30 -15:05 i godz. 15:15 - 15:50
25. Czujesz się wypalony?, Chcesz żyć pełnią życia?, Masz wszystko co Ci do tego potrzebne! - Jerzy Kołodziej

II piętro sala nr. 21 - godz. 16:00 - 16:35 i godz. 16:45 - 17:20
26. Wsparcie duchowe osób chorych w parafii - Niewidzialny Klasztor św. Jana Pawła II

II piętro sala nr. 22 - godz. 14:30 -15:05 i godz. 15:15 - 15:50
27. Eucharystyczny Ruch Młodych w parafii - ks. Marcin Nowak

II piętro sala nr 22 - godz. 16:00 - 16:35 i godz. 16:45 - 17:20
28. Katecheza dla rodziców młodzieży bierzmowanej - Parafia pw. Maryi Królowej w Poznaniu

II piętro sala nr. 23 - godz. 14:30 -15:05 i godz. 15:15 - 15:50
29. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i rodziców chrzestnych - Parafia pw. Maryi Królowej w Poznaniu

II piętro sala nr. 23 - godz. 16:00 - 16:35 i godz. 16:45 - 17:20
30. Przygotowanie do I Komunii Świętej "Nauczycielu Dobry" - Parafia pw. Maryi Królowej w Poznaniu

II piętro sala nr. 24 - godz. 14:30 -15:05 i godz. 15:15 - 15:50
31. Diakonijny Model Parafialnej Rady Duszpasterskiej – Pro Publico

II piętro sala nr. 24 - godz. 16:00 - 16:35 i godz. 16:45 - 17:20
32. Parafialne kino z wartościami i Pro Publico TV - Pro Publico

II piętro sala nr. 26 - godz. 14:30 -15:05 i godz. 15:15 - 15:50
33. Oddanie życia Matce Bożej w intencji wolności Kościoła wyrazem szczególnej troski o parafie. Pomocnicy Matki Kościoła - ks. Rafał Krakowiak

II piętro sala nr. 26 - godz. 16:00 - 16:35 i godz. 16:45 - 17:20
34. Parafialny klub seniora - Parafia pw. św. Wojciecha w Poznaniu

II piętro sala nr. 29 - godz. 14:30 -15:30
35. Warsztat dla kapłanów: Kapłan - ojciec, który czuwa i uwalnia - ks. Radosław Siwiński

II piętro sala nr. 29 - godz. 15:30 -16:30
36. Warsztat dla kapłanów: Jak postępować w trudnych relacjach z parafianami(np: w biurze parafialnym) - Monika i Marcin Gajdowie

VI Forum Ewangelizacyjne Archidiecezji Poznańskiej

Część I Kościół
09:30 – 10:00 Wprowadzenie
10:00 – 10:45 Konferencja: "Rola kapłana w budowaniu wspólnoty parafialnej" ks.Radosław Siwiński
10:55 – 11:40 Konferencja: "Rola świeckich w budowaniu wspólnoty parafialnej" Monika i dk.Marcin Gajdowie
12:00 – 13:30 Msza Święta
Część II Szkoła
13:30 – 14:30 Przerwa obiadowa
14:30 – 17:30 Warsztaty
Część III Salka
17:45 – 18:00 Spotkanie informacyjne dla osób chętnych do ewangelizacji w parafii
18:00 – 20:00 Ewangelizacja po domach w parafii Matki Boskiej Bolesnej:wspólna modlitwa i posłanie
18:00 - 20:00 W czasie ewangelizacji Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia w salce - kaplicy
20:00 – Modlitwa dziękczynienia

1. Ksiądz Radosław Siwiński - egzorcysta diecezjalny diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, prezes Stowarzyszenia "Dom Miłosierdzia" w Koszalinie, odpowiedzialny w diecezji za ewangelizację.
2. Monika i dk. Marcin Gajdowie - małżeństwo od 28 lat, czwórka dzieci podejmują szeroko pojmowaną służbę ludziom na styku psychologii i duchowości.
Monika Gajda - pedagog ogólny i specjalny, choreoterapeutka i terapeuta chrześcijański
dk. Marcin Gajda - lekarz, magister nauk o rodzinie (wydział teologiczny), terapeuta chrześcijański. 18. czerwca 2016 przyjął sakrament święceń w stopniu diakona.

...


Kościół: Parafia pw. Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97, Poznań,

Szkoła : Katolicka Szkoła Podstawowa ul. Głogowska 92, Poznań,

Salka : Parafia pw. Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97, Poznań,

Parking: Plac szkolny za szkołą oraz teren wokół kościoła,

Koszt: 15 zł
Fundacja Pro Publico
ul. Fredry 11
61-701 Poznań
tel. 604 447 929, 668 234 979 e-mail: fundacja@propublico.org